نورولوژی

دیروز با یکی از دوستانم که امسال نورولوژی قبول شده صحبت می کردم.بر خلاف تصورم در حرفاش اثری از دغدغه ها و خستگیها و استرسهای یک رزیدنت سال یک نبود.از رشته اش راضی بود و کشیکهاشون هم براش به اون صورت خسته کننده نبود.از جو بیمارستان و رزیدنتهای ارشد و پرستاران و ... هم راضی بود.می گفت کیس اورژانسی حاد خیلی کم توی این رشته پیش میاد و استرس اونچنانی نداره.خیلی براش خوشحال شدم.همیشه رشته نورولوژی جزء لیست علاقه مندیهام بود اما از دیروز تقریبا اومد بالای لیست...انگیزه ام زیاد شد یعد از صحبت با دوستم.

قبلا همیشه فکر می کردم رزیدنتی بخصوص سال یک مساویست با خستگی بیخوابی استرس و... اما ظاهرا اونجورها هم عذاب آور نیست و میشه در کنار دغدغه هاش یه کمی هم از زندگی لذت برد.

کاش این انگیزه رو ۶ ماه پیش پیدا می کردم...

/ 10 نظر / 19 بازدید
باران

باران جوون تو که زرنگی از حالا شروع کنی موفق می شی من مطمئنم[ماچ]

یک دانشجوی پزشکی

من هم از اين رشته خوشم مياد ولي براي چي مي گن اين رشته رو خانوما انتخاب نمي كنن؟[سوال]

مجید

چون هنوز حدود 4 ماه وقت دارین فکر کنم امسال هم اگه خوب بخونین شانستون کم نباشه ، من همیشه فکر می کردم رزیدنت های نورولوژی خیلی پرکار و پر استرس هستند اما با خوندن این مطلب یه کم جا خوردم [چشمک]

Amin K

خب من پزشک نیستم اما بستگی داره کجا قبول شده باشه... راستی پروفایلتون رو درست کنید خانوم دکتر طرح تمام شد[چشمک]

سپیده

ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست [چشمک] حالا امسال نشد سال دیگه مهم اینه که مصمم شدین دیگه

زندگی جاریست...

سلام باران بانوی عزیزم مهم انگیزه است که بوجود اومده.ایشالا بزودی یک نورولوژِیست مطرح خواهید شد.[گل]

باران

اینجا هم این رشته هست و بچه های این رشته خیلی باحال اند.[لبخند]

توتیا

من همیشه فکر می کنم تخصص باید یه رشته ای باشه که بیماریهاش درمان پذیر باشن والا آدم دپسرده می شه !! تا حالا دقت کردین درمان اغلب بیماریهای نورولوژی فقط در حد نگهدارنده است ؟!!

دانشجوی پزشکی

حالا که خیلی از نوشتن این متن میگذره.نمیدونم این نظرو میخونی یانه؟!اما اگه خوندی اول بگو نورولو}یست شدی؟بعدشم یکم بیشتر درمورد این تخصص بگو.برای من شرایطش ایجاد شده که تو این رشته آلمان تحصیل کنم اما مطمئن نیستم درموردش!راستش هنوز هیچ تخصصی رو نتونستم انتخاب کنم.حس میکنم زوده اما به خاطر شرایطی که ایجاد شده میخوام انتخاب کنم.واسه دخترا خوبه؟