بخش اورژانس

چند روز پیش تلویزیون داشت یه گزارش از اورژانس بیمارستان امام حسین نشون میداد.یاد کشیکهای سنگین اورژانسش افتادم...از نظر امکانات که واقعا هیچ بالانسی بین تعداد مراجعه کننده با تعداد پزشک و پرستار نبود...همیشه سر نبودن تخت خالی دعوا بود...خیلی از شکایتهای بیماران توی اون گزارش درست بود اما فکر می کنم تنها کسانی که توی اون وضعیت مقصر نیستندکادر درمانی بیمارستانند.یعنی اگه همه اینترنها و رزیدنتها و پرستارها با هشت تا دست! هم به ویزیت و کارهای بیمارا می رسیدند باز هم انبوهی از مراجعه کننده ها باید معطل می موندند! ولی کلا فحششو ماها می خوردیم!

یه نکته ای که توی گزارش نشون نداد هم این بود که انصافا درصد بالایی از بیمارای اونجا و بیشتر همراه بیماران فوق العاده بی ادب و تهاجمی بودند!من خودم طی دو هفته بخش اورژانس چند بار با همراه مریضا بحثم شد ( یعنی دعوا شد رسما) و چنان آدمو تهدید می کردند که نگو و نپرس!

یه بارش که دعوام شد با یه همراه بیمار بود که مریضش بعلت خراشیدگی سر نیاز به بخیه داشت و بخاطر نیم ساعت شاید هم 40 دقیقه معطل شدن اورژانس رو گذاشته بود روی سرش و هر چی از دهنش در میومد بار ما می کرد!حالا همونموقع چند تا تصادفی خیلی بدحال آورده بودند با یک سرباز تیر خورده و یه آقایی که کامیون از روی دستش رد شده بود! هر چی با زبون خوش به یارو می گفتم کار این مریضها اولویت داره ایشون می فرمودند من   زودتر اومدم!نوبت منه!  حالا خوبه اوضاع فجیع اون بنده خداها رو می دید!

کاش از داد و بیدادای همراه مریضا و تهدید و حتی حمله شون به سمت کادر درمان هم یه گزارشی می گرفتن...

/ 11 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تیام

هرکه دراین بزم مقربتراست جام بلا بیشترش میدهند.......خسته نباشید

amir

سلام خوبین؟ اینها چه وقتی اومدن کامن گذاشتن؟؟؟؟؟[ناراحت] اگر کسی چیزی گفته بگین تا حالش رو جابیارم!!![چشمک] شما درست میگین ولی خب از روی مشاهدات شخصی میگم که متاسفانه بعضی همکارن شما هم دلسوزی لازم و رفتار خوبی ندارن گویا اینا قسم نامه پزشکی رو بلند نخوندن!!!! به ویژه آقایون در انتها از زحمات شما و همکاران دلسوزتون سپاسگزارم واقعا که شغل سختی دارین انشالله دعای خیر مردم همیشه پشت سرتون باشه التماس دعا موفق باشین

ربولی حسن کور

سلام شما كه انتظار ندارين همراهان مريضها جلو دوربين چنان رفتاري از خودشون نشون بدن؟

جوراب پاره و انگشت ازاد

حب نوبتش بود دیگه بنده خدا.............چقد تو بد بودی کادر درمانی به این بدی ندیدم تبعیض قتئل می شی بین کسی که کامیون از روش رد شده با کسی که دسش خراشیده شده؟؟؟؟

ایرمان

دقت کردید خانوم دکتر که همیشه اونایی که بیشتر سروصدا می کنند از همه سرپایی تر و وضعیت بهتری دارند؟؟؟؟من بیشتر بحث هام با مریض های بخیه ای ساده و سرما خورده است!!!!![منتظر]

دکتر مـــــیم

من مودنم این همه نیرویی که فارغ التحصیل میشن کجا میرن ؟! چرا از اونا برای ایجاد تعداد پرسنل و بیمارا استفاده نمیشه آخه ؟؟!!

إمادیوف

کاملا موافقم. این ماییم که همیشه باید پاسخ گو باشیم. مریض خوب شد و رفت مهم نیست وظیفه بوده ، وای به حال اینکه یه مشکلی پیش بیاد...

رکسانا

متاسفانه همیشه از پزشکها و کادر درمان مایه میذارن . نمیگن دولت چقدر امکانات میده