مغز و اعصاب و روان

یادمه در دوران استاژری و اینترنی به روانپزشکی خیلی علاقه مند شده بودم .تنها بخشی بود که وقتی کشیک بودم با اشتیاق منتظر بودم زنگ بزنن پاویون و اینترن روان رو احضار کنند! وقتی استاژر بودم هم یه بار برف خیلی خیلی سنگینی اومد ویه جورایی رفتن به بیمارستان غیر ممکن شد اما من و اکثر استاژرها-با وجودیکه ما رو آف کرده بودند- به سختی خودمون رو رسوندیم به بخش در حالیکه کلا دو ساعت بیشتر تا ظهر نمونده بود!!!پایان نامه ام رو هم با یکی از اساتید روانپزشکی برداشتم.

یادمه اونموقع هر وقت بحث تخصص آینده می شد و من حرف روانپزشکی رو مطرح می کردم همسرم زیاد موافق نبود.دلیلش این بود ( و هنوز هست) که اینهمه زحمت می کشی اما بعد از 7 سال عمومی و  4 سال تخصص, اکثر مردم فرق روانشناس و روانپزشک رو نمی دونن.

 حالا دیروز دوستم که نورولوژی قبول شده میگه:" به هر کی توی دوست و آشنا و فامیل می گم مغز و اعصاب قبول شدم بهم می گن زود بخون تا ما بیایم افسردگیهامون رو درمان کنی و یه مشاوره ای بهمون بدی! بعد هم که توضیح میدم البته من اعصاب و روان قبول نشدما... بهم میگن: فرقی نمی کنه!"

 

/ 12 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیب پزشکی

مشکل از عزیزانیه که اصرار داشتند ترجمه فارسی(عربی) برای هر کلمه ای پیدا کنند و اعصاب و روان و مغز و اعصاب رو اختراع کردند. مثل همون اختراع کاردانی و کارشناسی که اصولا دانستن بسیار بالاتر از شناختن هست (شاید هم برعکس) اما اینها همش معادل سازیه و تا زمانی اینجوری هست اونجوریه!

amir

سلام خوبین؟ خب مگه فرقی هم داره!!!!؟؟؟؟؟!!!![نیشخند] علاقه شما به این رشته هم مشکوکه ها!!!!!!!!! موفق باشین

ربولي حسن كور

سلام هر وقت مريضها ميان تا دفترچه بيمه روستائيشونو مهر كنم تا برن پيش دكتر اعصاب عرقم درمياد تا بفهمم پيش نرولوژيست ميخوان برن يا پسيكولوژيست؟!

مریم

اعصاب و روان کجا و مغز و اعصاب کجا !!!!![خرخون] بعضیها فرق بین بعضی رشته های پزشکی رو نمیدونن ... تو رشته ی ما هم که مردم دکتر داروساز رو فقط یه داروفروش میدونن و بس [خرخون]

مجید

راجع به کیک : خوش به حال شوهرتون [چشمک]

دوست عشقی

سلام...[گل] حضورت را جشن خواهم گرفت،گر بیائی....

خاله آذر

حالا این خوبه...اینکه بگی پزشک عمومی هستم..بعد یکی بگه آره،مامایی خیلی رشته خوبیه!!خیلی باحاله!![نیشخند]

ایرمان

[قهقهه]....منم وقتی مریض هامو می خوام ارجاع بدم یک ساعت باید توضیح بدم اعصاب روان با مغز و اعصاب چه فرقی داره!